Hudba je vaša vlastná skúsenosť, vaše myšlienky, vaša múdrosť.
Ak tým nežijete, z vášho nástroja to nevyjde.

Charlie Parker

 

Muzikálnosť

Všetky audio káble spoločnosti AAI vychádzajú z jednotného prístupu ku zvuku, ktorý má čo najvernejšie prezentovať prirodzený zvuk akustických nástrojov či ľudského hlasu. Ako hudobníkov nás prioritne zaujíma to, čo „umelecký“ zvuk odlišuje od ostatných zvukov, a to je predovšetkým jeho „muzikálny“ charakter. Každý nástroj je jedinečný nielen svojou frekvenciou, ale pod jeho individuálny charakter sa podpisuje aj jeho zafarbenie. Husle od Stradivariho vďaka svojmu jedinečnému zloženiu znejú inak ako husle, ktoré vyrába priemerný husliar z nie dokonale vysušeného či štruktúrovaného dreva, čo vo výsledku zreteľne počuť. Káble od spoločnosti AAI sú ako ladiaci prostriedok vyrábané tak, aby čo najvernejšie podávali farbu akustických nástrojov.

Priestorová vyváženosť

Je jedno, či počúvate komorný džezový kvintet zastúpený bicími, plechovými a drevenými nástrojmi, alebo veľký mahlerovský orchester s osemdesiatkou skvelých interpretov, AAI prináša vyvážené priestorové podanie – pri reprodukcii ustupuje klasické stereo do úzadia a vy prestávate vnímať hrajúce reproduktory. Namiesto toho sa pred vami otvára priam holograficky presná a spojitá priestorová kulisa – koncertné javisko či džezový klub, pri ktorom zreteľne rozlišujete nielen priestor, ale aj rozmiestnenie desiatok nástrojov, ktoré nemenia pozície, nedochádza k častým priestorovým konfúziám, ktoré sú pre viaceré nahrávky príznačné. S káblami AAI sa dostávate do dokonalého euklidovského audio priestoru, ktorý v stereo podaní reinterpretuje pôvodné 3D rozmiestnenie hudobníkov.

Detailnosť

Svet high-endu, aj keď to označenie znie vznešene, vedie neutíchajúcu zákopovú vojnu medzi analytickým a muzikálnym prejavom, medzi analógovým či digitálnym záznamom, pričom frontové línie nie sú jedno-jednoznačné a zákazníci často netušia, do akého víru polemík ich vedia strhnúť názory jednej či druhej strany. Akoby high-end bol natrvalo rozdelený kompromisom niečo za niečo. AAI však búra tieto mýty, keď dokáže priniesť nielen autentický muzikálny zážitok, ale podáva ho bez akejkoľvek straty presnosti a detailu. Zo zvukového záznamu sa nielenže nevytrácajú detaily, ale vďaka káblom od AAI celý záznam dokáže ešte farbistejšie vystihnúť najmenšie zvukové nuansy. Poslucháč tak neprichádza o nijaké hudobne zaujímavé a dôležité informácie. Skôr naopak. A bez ohľadu na analógový či digitálny spôsob čítania hudobných informácií.

Transparentnosť

Častou chybou audio komponentov je akási hyperbola reprodukcie, keď sa príliš veľký dôraz kladie, povedzme, na autoritatívny bas, ktorý pri svojej autoritatívnosti na seba strháva nezaslúžene veľa pozornosti. Nielen, že vie byť egocentricky hlučný, ale rád potláča stredne a vyššie posadené zvukové frekvencie. Výsledkom je netransparentná kulisa, ktorej síce nechýba dynamika a pevné basy, ale ostatná frekvenčná báza prestáva byť dostatočne a vyvážene informatívna, a pritom najväčšia lyrika, epika aj dráma sa predsa odohráva v najširšom, strednom pásme. Aj tu AAI potvrdzuje neopakovateľnosť a najmä úžasný cit pre krištáľovo čisté podanie všetkých frekvencií, keď tympany znejú ako pravé tympany a triangel sa nepredvádza viac, ako ho zachytáva ľudské ucho v koncertnej sále. Navyše, pri komponentoch od AAI sa poslucháčom nikdy nestane, že zvuk dostáva zahmlený, rozrastrovaný, zastretý charakter na spôsob „deka“ efektu.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás prostredníctvom formuláru

ALEBO NAPÍŠTE NA

info@aai.sk

Prihlásenie

Stratili ste heslo?